Battleforge

Battleforge to całkowicie nietypowa gra wywodząca się z gatunku MMORTS. A konkretniej jest ona mieszanką gry karcianej z grą Real Time Strategy, w której razem w jednej chwili mogą grać tysiące graczy z całego globu (stąd człon MMO). W grę tę możesz grać już od 27 marca 2009 roku. Jednak należy tutaj zauważyć, że nie zawsze była ona darmowa. Lecz aktualnie by móc delektować się rozgrywką w nią nie musisz za nic płacić. A aby to uczynić wystarczy ściągnąć klienta gry. Wydawcą tytułu jest Electronic Arts.

Po rejestracji w Battleforge otrzymujesz talię składającą się z 32 kart. Karty te dzielą się na typu przez co łatwo rozpoznać do jakiej grupy należą postacie, które owe karty przedstawiają. Przed każdą bitwą kompletujesz talię „potworów”, którymi to będziesz się posługiwać podczas niej. Sama walka jest praktycznie wyłącznie utrzymana w standardach RTS. Przy czym są dwa tryby rozgrywki PvE i PvP. W PvE zadanie jakie masz wykonać jest ściśle określone. Dodatkowo w trybie tym odkrywa się historię krainy Nyn. Zaś PvP to bezpośrednia walka, w której to rzecz jasna masz zniszczyć swego przeciwnika. Rodzaj wynagrodzenia jaki otrzymasz za zwycięstwo w Battleforge w dużej mierze uzależniony jest od tryby rozgrywanego przez Ciebie.

Battleforge Gry

Karty są istotnym elementem Battleforge. Aktualnie wszystkich kart w grze jest 200. Po zdobyciu już pewnego doświadczenia możesz nimi handlować czy też wymieniać się. Jest to jedna z niewielu dróg do zdobycia nowych kart i w ten sposób zwiększenia swej siły w grze. Drugą opcją jest otrzymania ich od innych graczy. Jeśli jednak nie jest Ci żal paru groszy to istnieje opcja powiększenia „armii” poprzez kupowanie boosterów (są to paczki 8 losowych kart). Warto też wspomnieć o tym, że posiadane karty możesz ulepszać. Niestety uniemożliwia to ich sprzedaż w przyszłości, gdyż stają się bezpośrednio przypisane do Ciebie.

Fabuła Battleforge jest niezwykle interesującym jej elementem. Po części opiera się na mitologii. Mamy w niej wojnę bogów z tytanami. Ci pierwsi w pewnej chwili postanawiają by w całym starciu brała udział trzecia siła. Mają nią być ludzie, z których to bogowie czynią herosów. Bohaterowie otrzymują nieśmiertelność oraz inne boskie cechy. Wśród nich jest sprowadzanie na ziemię nadzwyczajnych stworzeń. Wraz z ukończeniem kolejnych scenariuszy w grze odkrywane są nowe fakty związane ze światem, w którym rozgrywa się akcja. Światem Nyn.

Gra jest cały czas rozwijana. Ostatnimi czasy do Battleforge wydane zostały dwa dodatki. Ulepszają one produkcję o nowe karty i misje do ukończenia.