Atlantica Online

Darmowych gier MMORPG jest w tej chwili cała masa. Za sprawą firmy NDOORS Corporation w 2008 roku do ich grona dołączyła Atlantica Online.

Fabuła gry to alternatywna historia powstania Ziemi. Przedstawiona jest w sposób niezmiernie interesujący. Cała „opowiastka” ma w sobie wiele elementów fantasy.

Atlantica Online to w dużej mierze, również strategia turowa. Głównym argumentem za tym przemawiającym jest sposób w jaki prowadzi się w grze walkę. Samą rozgrywkę zaczynamy od stworzenia sobie postaci. W czasie jej tworzenia wybieramy dla niej jedną z dziewięciu klas. Gdy już ruszymy do boju nie musimy uczestniczyć w nim sami. Twórcy Atlantica Online dali nam możliwość rekrutacji do ośmiu dodatkowych wojowników. Wojownicy owi, także nabierają doświadczenia i ich umiejętności dewaluują podczas gry.

Istotnym elementem świata gry Atlantica Online są gildie. Mogą one kontrolować całe miasta, zarządzać nimi oraz zbierać podatki. Silne gildie łączą się często w sojusze, które uczestniczą w wojnach mających miejsce w grze. W ten sposób niekiedy przejmowane są całe państwa.

Atlantica

Podobnie jak w typowym MMORPG’u tak i w Atlantica Online gracz wykonuje zadania (questy) wyznaczone mu przez licznych NPC. Zwykle są to czynności prozaiczne w stylu przynieś daną rzecz bądź zabij „tego” i „tamtego”.

Do tej pory Atlantica Online uzbierała sobie pokaźną ilość nagród. Od serwisu Ten Ton Hammer otrzymała „Best Free To Play Game of 2008” a MMORPG.com przyznał jej tytuł „2008 Best New Game”.

Atlantica Online to z pewnością wyjątkowa produkcja. Czyni ją taką wiele rzeczy, lecz główny powód to połączenie gry MMORPG ze strategią turową. Oprócz tego dużą zaletą tytułu jest kładzenie nacisku na budowanie społeczności. By coś osiągnąć w grze trzeba stworzyć gildię lub do jakiejś dołączyć. Niewątpliwie za sprawą tego łatwiej jest zintegrować się ze światem gry.