TrackMania

TrackMania Nations Forever to darmowe wydanie niezwykłej gry wyścigowej. Zaprezentowana została światu w kwietniu 2008 roku. Stanowi nieco okrojoną wersję TrackManii United Forever, gdyż dostępne jest w niej tylko jedno środowisko przeznaczone do rozgrywki. Za produkcję i wydanie tytułu odpowiada firma Nadeo.

W TrackMania Nations Forever jeździć możesz super szybkimi samochodami podobnymi nieco do bolidów jakimi ścigają się kierowcy formuły F1. Twórcy dają Ci możliwość w zasadzie dowolnego „pomalowania” swojego auta. Wystarczy tylko odrobina kreatywności i jest duża szansa, że zaprojektujesz coś naprawdę wyjątkowego. Jeśli jednak nie lubisz takiej „zabawy” to skorzystasz pewnie z jednej z wielu gotowych kreacji.

Torów, po których dane Ci jest ścigać się w grze TrackManie Nations Forever jest cały ogrom. Poza tym dzięki edytorowi, banalnemu w użyciu gracze mogą tworzyć swoje własne. Jazda po nich jest bardzo widowiskowa. Mnóstwo pętli, ostrych zakrętów i skoczni. Podczas ich pokonywania nie raz złamiesz prawa fizyki! Z pewnością będzie to niezapomniane doświadczenie.

Nations Forever

TrackMania Nations Forever oferuje dwa tryby rozgrywki. Single player i multiplayer. W grze samochody nie zderzają się a przenikają przez siebie. W ten sposób na raz może się ścigać bardzo wielu graczy. Pod tym względem TrackMania Nations Forever pobiła rekord Guinnessa.

Najważniejszą cechą TrackMania Nations Forever jest ta niesamowita prędkość, która będzie Ci towarzyszyć przez cały wyścig. Najmniejszy błąd na przykład poprzez chwilową utratę jej może Cię słono kosztować. W związku z tym pamiętaj by wyciskać z samochodu ile się da! Należy przyznać, że nie jest to zadanie najłatwiejsze. Dzięki temu zwycięstwo jeszcze bardziej satysfakcjonuje.

Oprawa graficzna TrackMania Nations Forever prezentuje się przyzwoicie i nadaje produkcji specyficznego klimatu. Co owocuje sporą dawką frajdy płynącej z rozgrywki.