League of Legends

League of Legends to strategiczna gra online wydana 27 października 2009 roku. Twórcą produkcji jest Riot Games. Inspiracją do jej stworzenia a także bazą był mod Defense of the Ancients do Warcraft III: The Frozen oraz Warcraft III: Reign of Chaos. Gra aktualnie według serwisu Xfire zalicza się do grona najpopularniejszych na świecie. Jej serwery znajdują się w USA jak i w Europie.

Zasady League of Legends nie są zbyt skomplikowane. Gracze stają przeciwko sobie w dwóch grupach. Każda z grup może składać się z od 1 do 5 graczy. Wygrywa ten zespół, który zniszczy budynek główny swojego przeciwnika. W grze budowla ta nazywa się Nexus. Zburzenie go nie należy do najłatwiejszych, gdyż chroniony jest przez wieże, noszące w League of Legends nazwę Turret. Dodatkowo przeszkadzać będą stwory: Miniony i Creepy. Ich gniazdem, z którego bezustannie wydobywają się jest właśnie wspomniany wcześniej Nexus. Grę rozpoczyna się zawsze w rogu mapy a wróg czyha w przeciwległym jej „kącie”.

League of Legends posiada elementy utożsamiane z grami fabularnymi. Podobnie jak tam tak i w LoL dostępny jest system rozwoju gracza. Każdy może zdobyć maksymalnie 18 poziom. Oprócz tego istnieje opcja opanowania czterech różnych zdolności.

LOL

Aktualnie w League of Legends dostępnych jest około siedemdziesięciu różnych bohaterów. Gracz ma do dyspozycji zaledwie jednego, więc wybór jest naprawdę spory. Oprócz tego co dwa tygodnie panowie z Riot Games dodają kolejnego. Wszyscy bohaterowie charakteryzują się specjalnymi talentami, które tylko oni posiadają. Stąd też każdy z nich jest niepowtarzalny. Do konta gracza w danym momencie może być przypisanych maksymalnie dziesięciu herosów. Przed batalią wybiera się jednego z nich by stanął na czele armii.

W League of Legends jak przystało na gry strategiczne mamy do dyspozycji środek płatniczy jakim jest złoto. Zdobywa się je niszcząc oddziały przeciwnika oraz jego fortyfikacje. Gdy uzbiera się ich odpowiednia ilość dane jest wydać kruszec w sklepie mieszczącym się w kwaterze głównej gracza na interesujące go przedmioty.

League of Legends należy do grupy tych gier, w które z pewnością warto zagrać a nawet poświęcić im kilka długich godzin swojego życia. Tym bardziej, że jest darmowa.