Frets on Fire

Istnieje grupa gier, w których rozgrywka jest banalnie prosta i opiera się w gruncie rzeczy na naciskaniu cały czas kilku klawiszy. To właśnie do nich należy Frets on Fire. Produkcja ta stworzona została przez Unreal Voodoo. A oparta na silniku Pygame. Stanowi komputerowy odpowiednik serii Guitar Hero. Możesz w nią grać już od zimy 2006 roku.

Jak wspominałem wcześniej rozgrywka jest banalna. Polega na wciskaniu klawiszy od F1 do F5 w odpowiednich momentach podczas lecącego utworu muzycznego. Dzięki tej prostej sztuczce choć przez chwilę możesz poczuć się jak rockman grający jeden ze swoich koncertów.

Frets on Fire wydane zostało na licencji GNU (wolne oprogramowanie). Stąd też każdy może uczestniczyć w jego tworzeniu czy modyfikacji. Najsłynniejszym modem do gry jest FoFiX. Jego ostatnia stabilna wersję zaprezentowano w 2009 roku. Za jego pomocą zmienisz wygląd Frets on Fire na ten rodem wzięty z Guitar Hero. Poza tym dana Ci jest możliwość dodawania do gry własnych utworów muzycznych. Dzięki temu rozgrywka staje się jeszcze bardziej przyjemna.

Frets

Co ciekawe w Frets on Fire możesz grać samemu z komputerem w single playerze bądź ze swoimi znajomymi dzięki trybowi multiplayer. Interesującą rzeczą są różne statystki ukazujące Ci się po zagraniu utworu. Np. dowiesz się z niego jak długo grałeś bez popełnienia pomyłki. Daje Ci to sposobność pochwalenia się swoimi zdolnościami przed przyjaciółmi bądź innymi graczami.

Z pewnością Frets on Fire może być miłą odskocznia od „tradycyjnych” gier i nawet jeśli jesteś fanem gier wideo gardzącym casualami myślę, że powinieneś zainteresować się tym tytułem.